FitnessZeny.cz
FitnessZeny.cz
Dámská fitness centra v ČR - cvičení pro ženy

Expreska fitness - cvičení pro ženy

Expreska spolu s Contours patří mezi nejrozšířenější dámská fitka v Česku. V roce 2015 vyhrála Expreska dokonce cenu za fitness roku. Vynikají svými 30 minutovými kruhovými tréninky s trenérkou, které jsou ideální pro hubnutí a tvarování postav u žen a navíc se naučíte správně cvičit. Cvičení včetně posilovacích strojů jsou navíc navrženy přímo pro ženy a lekce se převážně zaměřuje na problémové dámské partie.

Expreska je fitness pouze pro ženy!

 • Hlavní výhodou je, že fitko budete mít je pro sebe. Všichni kromě žen, mají do fitness vstup zakázán.
 • Trenérky v Expresce se zaměřují jen na dámskou klientelu. Tím pádem mají více praktických zkušeností s hubnutím a cvičením s ženami než klasičtí trenéři a trenérky.
 • Posilovací stroje jsou navrženy pro ženy – jak ergonomicky, tak i druhem zátěže
 • Ve fitness dbají na hezké, čistě a voňavé prostředí
Cvičení pro ženy v Expresce

Na cvičení nebudete sama!

 • Bude s vámi zkušená trenérka – v Expresce budete vždy cvičit pod dohledem vyškolené fitness trenérky. Ta vás také naučí, jak správně cvičit a posilovat, protože technika je základ. Po cvičení následuje strečink s trenérkou, které je také velmi důležitý.
 • Skupinové lekce s trenérkou – cvičí se s malých skupinkách pod vedením trenérky.
 • Kdykoliv si můžete také přijít zacvičit sama.

Co s sebou na první hodinu do dámského fitka?

S sebou si jistě vezměte co do normálního fitka – oblečení na cvičení, čisté boty, ručník, pití a věci do sprchy. Pití vám také rádi dají i na recepci.

Expreska a její speciální 30 minutových kruhový trénink

Kruhový trénink je komplexní cvičení, kdy procvičíte celé tělo. Cvičí se na více stanovištích a postupně je v kruhu střídáte. Například 30 sekund cvičíte, pak 30 sekund odpočíváte a mezitím se přesunete na další stanoviště. Celé cvičení pak trvá i s pauzami dohromady 30 minut. Po celou dobu je s vámi trenérka, která vám vše ukazuje a kontrole, ať cvičíte správně.

Cvičení pro ženy v Expresce

Kruhový trénink v Expresce probíhá takto:

 1. Zahřátí – před samotným kruhovým cvičení je potřeba tělo zahřát, aby lépe fungovalo a předejte tak třeba zbytečnému natažení svalů.
 2. Kardio trénink – je důležité, držet stále vyšší tepovou frekvenci, aby tělo jako zdroj energie využívalo tuky.
 3. Silový trénink – posilování na strojích a s činkami je dobré pro tvarování a posílení svalů a v neposlední řadě také pro pálení tuků.
 4. Protažení – strečink je důležitý na závěr tréninků, aby jste zachovali funkční tělo a nezkracovali se vám svaly a šlachy. Častým protahováním předejdete i takovým problémům jako je bolest kyčlí, bolesti zad, krční páteře apod.

Kolikrát týdně je nejlepší cvičit pro optimální výsledky?

Optimální frekvence tréninku je 3x týdně, aby šli vidět brzo výsledky. Cvičit samozřejmě můžete častěji nebo můžete chodit jen 1 či 2x v týdnu. Záleží vždy čistě na vás, jak vás cvičení začne bavit a jak rychle chcete, aby byly vidět výsledky. Musíte mít také na paměti, že stejně jak cvičení, je důležitá i fáze odpočinku, kdy tělo musí načerpat sílu a svaly zregenerovat.

Expreska ceník

Měsíční cena členství v Expresce stojí od 488 Kč do 996 Kč dle druhu zvoleného členství. Jednorázově si do Expresky taky můžete přijít zacvičit, ale není to zrovna levné. Jeden vstup bez členství vyjde totiž na 190 Kč.

Délka členství Cena Cena / měsíc (rozpočítáno) Cena při 3 návštěvách týdně
3 měsíce 2 990,- 996,- 83,-
6 měsíců 5 490,- 915,- 76,-
12 měsíců 8 490,- 707,- 58,-
24 měsíců 14 990,- 624,- 52,-
36 měsíců 17 590,- 488,- 40,-
 • Členství lze platit i měsíčně na splátky
 • V Expresce se navíc platí jednorázový členský poplatek - 600 Kč
 • Ceny jsou aktuální k 11.1.2018
 • Členství do Expresky můžete také darovat

Expreska a multisport karta?

Expreska je členské fitko a aby si zachovalo vysoký standard pro své členky a rodinnou atmosféru, kartu Multisport bohužel neberou. Vyzkoušet však můžete nezávazný týden zdarma do dámského fitka.

Vyzkoušet nezávazně týden ZDARMA do dámského fitness ContoursPobočky Expresky

Fitness Expresky najdete po celé ČR. Expresku najdete převážně v Praze a Brně a dále pak i v Olomouci, Ostravě, Kladně a dalších městech České republiky. Expreska má celkem 23 otevřených posiloven pro dámy. Podívejte se na www.fitnesszeny.cz, jestli je pobočka Expresky zrovna ve vašem městě!

Cvičení pro ženy v Expresce

10 důvodu, proč vyzkoušet cvičení v Expresce

 1. Rychlé a účinné cvičení – kruhový trénink trvá pouze 30 minut.
 2. Od začátku až do konce se o vás stará zkušená a milá fitness trenérka.
 3. Se cvičením nemusíte mít žádné zkušenosti – trenérky tu jsou od toho, aby vám vše ukázaly a správně naučily.
 4. V rámci členství můžete cvičit v jakékoliv pobočce Expresky v ČR (pobočky můžete libovolně střídat).
 5. Díky cvičení budete vypadat lépe, budete zdravější a hlavně se budete cítit lépe. Díky cvičení můžete předcházet spoustě onemocněním a depresím.
 6. Expreska fitness je pouze pro ženy – žádné pohledy můžu. Můžete se plně soustředit na svoje cvičení a na sebe samotnou.
 7. Rovnoměrné posilování – cvičící stroje umožňují zároveň kardiovaskulární i silový trénink. V praxi to znamená, že jednou skupinovou svaly provádí tlak tam a pak druhou skupinou svalů provádíte tlak nazpátek. Zakladatel Petr Kořínek cvičení komentuje takto: „Zapojováním opačných svalových skupin své svaly procvičujete symetricky a rovnoměrně. Cvičení probíhá naprosto plynule – podobně jako ve vodě.“
 8. Při nejvýhodnějším členství a při cvičení 3x týdně vás jedno cvičení s trenérkou přijde jen na 40 Kč.
 9. V Expresce si vás budou hýčkat. Není to jen obyčejné fitko pro ženy a snaží se to dokázat ve všech směrech. Pravidelně zde pro vás pořádají ochutnávky, prezentaci kosmetiky, obměňují lekce dle vašich návrhů atd. Některé pobočky Expresky navíc poskytují možnost nutričního poradenství.
 10. Výživové doplňky pro ženy – Expreska se kromě cvičení také zaměřuje na doplňkovou výživu pro zdraví – koktejly na detoxikaci a očistu organizmu, na lepší regeneraci a budování svalstva a na podporu spalování tuků.

A nejčastější otázka naposled: "Nebudu mít z posilování svaly jako chlap?"

Toto je nejčastější a zcela nejzbytečnější otázka, ale přitom se toho ženy stále bojí. Cvičením s činkami nikdy nebudete mít svaly jako muž a ani jako muž vypadat nebudete. Ženské tělo má totiž jen zlomek pánského hormonu testosteronu, který je zodpovědný za růst svalů.

Pokud by vás ještě cokoliv zajímalo nebo byste chtěli vyzkoušet nezávazný týden zdarma, nebojte se na nás kdykoliv obrátit na email info@fitnesszeny.cz

Další články