FitnessZeny.cz
FitnessZeny.cz
Dámská fitness centra v ČR - cvičení pro ženy

Cviky na břicho: ploché a pevné břicho do 30 dní

Cesta ke krásnému sexy bříšku není jen výhrada pár žen na úvodních stránkách časopisů. Vyzkoušejte 30 denní výzvu na břicho, která je složena z nejúčinnějších cvičení na břicho. Když se s výzvou poctivě poperete, čeká vás zaručený výsledek - pevnější, menší a plošší bříško.

Aby vše bylo 100%, posilovací cviky na břicho musí být komplexní. V článku nehledejte žádné leh sedy, které zatěžují spíše bedra a záda než břicho, ale účinné cviky na břicho, které procvičí celé břišní svalstvo včetně toho vnitřního (core).

U cvičení břicha je důležité hlavně kvalita provedení a nikoliv počet opakování. Proto každé opakování dělejte poctivě a dbejte na správnou techniku cviku. Uvedené cviky na břicho jsou vhodné pro ženy tak i pro muže.

Cvičení na břicho opakujte 3x týdně s pauzou alespoň den mezi cvičeními. Na hubnutí břicha je kromě cvičení také velmi důležité jíst dietně. Mějte to stále na paměti. Pojďme se tedy podívat, jak správně cvičit břicho podle uznávaných fitness trenérek.

Pilates zkracovačky na břicho

Tento cvik je především na horní část břišních svalů. Lehněte si zády na podložku, zvedněte nohy do úhlu 45 stupňů, ruce dejte podél těla a pomalu se zvedejte se zapojením břišních svalů. Pohyb musí být plynulý a vycházet z břicha. Břicho nemějte u cvičení vypouklé, ale pokuste se ho stále tlačit dovnitř, jako byste ho chtěli nasát dovnitř.

pilates zkracovačky

Plank na předloktí

Jeden z nejlepších cviků na ploché a zpevněné břicho je plank (česky vzpor). Lehněte si břichem na podložku a pak se zvedněte, abyste byla v kontaktu s podložkou jen pomocí špiček noh a předloktí jak na obrázku. Tělo držte v jedné rovině a neprohýbejte se v zádech ani v pánvi. V této poloze vydržte 20 sekund. Celkem udělejte tři 20 sekundové opakování.

plank na loktech.jpg

Criss-cross

Cvik na břicho Criss cross je zaměřený na vnější šikmé břišní svaly. Lehněte si na podložku a ruce dejte za hlavu a nohy zvedněte asi 10 cm nad zem. S výdechem pravou nohu pokrčte v koleni a přitáhněte ji k tělu, zároveň se lehce vytočte v trupu a levým loktem se dotkněte pravého kolene. Pak se vraťte do původní polohy a pokračujte druhou stranu, tzn. pravým loktem se dotkněte levého kolene. Opakujte 10x na každou stranu.

criss cross na bricho

Vytáčení se na strany v lehsedu

Tento cvik je dobrý na posílení boční a spodní části břicha. Sedněte si na podložku. Nohy jsou pokrčené v kolenech a paty se dotýkají podložky. Nakloňte se kousek dozadu. Je to náročné, ale zkuste se neprohýbat v zádech a záda mějte stále narovnané. Obě ruce dejte před sebe. Jakmile jste nachystaná, plynule se otočte trupem i s rukama na levou stranu, pak zpátky a zase na druhou stranu. Po celou dobu mějte zpevněné břicho a neprohýbejte se v zádech.

Opakujte 10x na každou stranu. Pokud pro vás začne být cvik lehký, můžete si vzít do rukou nějakou zátěž (činku, plnou PET láhev apod.)

vytaceni se na strany v lehsedu

Zklapovačky na břicho

U zklapovaček zapojujete dolní i horní část břicha. Lehněte si na podložku a zvedněte nohy do úhlu 90 stupňů. Zapojte břišní svaly a zvedněte obě ramena z podložky. Pánev tlačte stále k zemi a prsty se zkuste dotknout prstů u nohy. Pak se pomalu vracejte zpátky do původní polohy. Udělejte 10 až 15 opakování.

zklapovačky

Pokud se cvičením vydržíte několik týdnu a budete jíst dietně, je toto zaručený způsob jak shodit, vytvarovat a zpevnit břicho.

Pokud raději trénujete podle videa, připravila jsem pro vás taky pár tipů na skvělá cvičení na břicho.

Nejúčinnější cvičení na spodní břicho VIDEO

Cvičení na zpevnění břicha a core VIDEO
O cvičení