FitnessZeny.cz
FitnessZeny.cz
Dámská fitness centra v ČR - cvičení pro ženy

Cvičení v Contours fitness - zkušenosti a příběhy

Contours Fitness Cluby jsou dámská fitka s přesahem a příjemnou rodinnou atmosférou. Contours se zaměřuje výhradně na dámskou klientelu, a to bez rozdílu věku i kondice. Contours je jedinečný svým konceptem, který je založený nejen na efektivním 30minutovém kruhovém tréninku, ale i funkčnímu tréninku a vedenými lekcemi. Tato kombinace je mnohem efektivnější než běžné cvičení.


Contours cvičení

Pro koho je cvičení v Contours vhodné?

Ať jste studentka, maminka na mateřské, nebo žena středního či seniorního věku, je to jedno. Fitness Contours je pro ženy jakéhokoli věku a s jakýmkoli zdravotním omezením, právě díky zkušeným trenérkám, které na vás dohlíží. V Contours mohou cvičit dívky již od 14let. S trenérkou na úvodní hodině si stanovíte cvičící cíl a na základě vaší kondice vám trenérka sestaví individuální cvičící plán i speciální cvičící plány pro těhotné, maminky po porodu, seniorky i zdravá záda.

Právě díky profesionálním trenérkám je fitness vhodně jak pro úplně začátečnice, tak i pro ženy, které cvičí často a chtějí se posunout dále.


Hlavní výhody Contours

 • Dámské fitness s příjemnou a motivační atmosférou
 • Jedinečný koncept Contours – kruhové tréninky, funkční cvičení a vedené lekce
 • Certifikované trenérky v ceně členství, speciálně vyškolené na cvičení pro ženy
 • Inspirativní jídelníček SLIM & FIT
 • Komplexní přístup a doplňkové služby – nutriční terapie, masáže, kosmetika (dle fitness clubu)
 • S permanentkou můžete navštěvovat jakoukoliv pobočku Contours
 • Neomezená návštěva fitness clubu kdykoliv v otevírací době
 • A to nejdůležitější - členky Contours mají skutečné výsledky

Contours – vyzkoušejte jedinečný koncept

1) Kruhový trénink

Kruhový trénink Contours může zabrat pouze 30 minut. Cvičí se v malých skupinkách, kdy každé cvičící stanoviště důkladně procvičí danou svalovou partii. Zpravidla volíme různé cviky zaměřené na posilování s vlastní vahou a činkami. Nemusíte se obávat, že byste cvičení nezvládla, kruhové tréninky jsou rozděleny podle náročnosti (level 1-3) a kdykoliv můžete během cvičení zvolnit tempo nebo si odpočinout, bude-li to třeba. Trenérka je vám po celou dobu plně k dispozici.

2) Skupinové lekce

Contours není pouze fitness s činkami a stroji na cvičení. Pravidelně několikrát denně zde probíhají skupinové lekce typu: bosu, TRX, zdravotní cvičení, cvičení na velkých balónech, power jóga, aerobic, cvičení na břicho, street dance, flowin, fitbox, port de bras a další lekce. Výběr lekcí je vždy na každé pobočce jiný a zpravidla není třeba se rezervovat.

3) Funkční cvičení s vlastní vahou i cvičení podle sebe

Vyzkoušejte také funkční cvičení a cvičení s vlastní vahou (trenérka vám pomůže vybrat vhodné cviky právě pro vás). Přijďte si také zacvičit kdykoliv budete chtít. Fitko je vám plně k dispozici po celý den v otevíracích hodinách. Využít můžete také sál na vedené lekce, pokud tam zrovna neprobíhá skupinová lekce. Cluby jsou plně vybaveny různými doplňky ke cvičení.


Contours kruhový trénink

Jak probíhá první návštěva

 • Pro vaši úplně první návštěvu je potřeba se rezervovat na konkrétní čas, trenérka si pro vás vyhradí čas, po který se bude věnovat jen vám
 • Spolu s trenérkou vyplníte dotazník včetně případných zdravotních omezení, zváží vás na speciální váze TANITA, stanovíte si cvičící cíl
 • S sebou si vezměte už věci na cvičení – sálová obuv (není povinná), cvičící oblečení, ručník
 • Trenérka vám představí celý koncept Contours, ukáže fitko a také si spolu zacvičíte
 • Po cvičení si můžete dát sprchu, lahodný proteinový shake, nebo kávu na fitness baru
 • Od první návštěvy můžete kdykoliv a na jakkoliv dlouhou dobu Contours navštěvovat

Contours šatny

Úspěchy členek Contours

Paní Sovadinová

Nikdy jsem nebyla zrovna štíhlá. Celý můj život byl o dietách. Po dětech a s novou prací jsem postupně nabírala a nabírala kila navíc. Samozřejmě jsem byla nespokojená sama se sebou, ale nic jsem neudělala proto, aby to bylo lepší. Ve svých 39 letech se mi pak podařilo díky dietám shodit 25 kg. Cítila jsem se skvěle, pohled do zrcadla mi už nevadil. Jenže během následujících 6 let se vrátilo všechno zase tam, kde bylo i s 25 kg navíc. Věděla jsem, kde je problém - přestala jsem se o sebe starat, dlouhodobě špatná životospráva a žádný pohyb. Sama jsem s tím ale nedokázala nic udělat.

Při jedné návštěvě kosmetického salonu mi kosmetička řekla o akci Týden zdarma s trenérkou v Contours. Nevěděla jsem o Contours nic, věděla jsem jen, že tohle může být moje šance, jak začít a konečně něco změnit. Týden jsem prodloužila na členství a moje díky patří trenérce, která mě dokázala nakopnout k lepším výkonům, poradila, povzbudila, držela nade mnou pevnou ruku. Dovedla mě po 3 měsících až sem, ale tady moje cesta nekončí. Právě naopak tímto moje nová cesta začíná. Díky doporučené nutriční terapeutce jsem se naučila správně jíst a nastartovala znovu svůj metabolismus.

Dnes vím, že o dietách to není. Jím vše pravidelně v malých dávkách, a i když občas zhřeším nebo nemám tolik pohybu jako např. na dovolené, moje váha zůstává stejná. Když porovnám hubnutí ve svých 39letech, kdy jsem shodila 25 kg a dnes, kdy mám dole 12 kg, musím říct, že je to nesrovnatelné. I když jsem tehdy shodila mnohem víc kilogramů, nebyla jsem vůbec zpevněná a nebyla jsem tak vitální. Teď se cítím výborně a fit. A co teprve za dalšího půl roku!:-)

Výsledky cvičení

 na začátkupo 3 měsících
Hmotnost101,6 kg89,3 kg
Ruce41,2 cm38,5 cm
Hrudník117 cm106,5 cm
Pas115 cm108,5 cm
Boky130 cm120 cm
Stehna74,5 cm70 cm
Lýtka43,5 cm42 cm
BMI34,330,2
Tuky43,3%38,9%
Tuky43,9 kg34,7 kg
Svaly32 kg0,1 kg

Paní Slováková

Od poloviny března jsem členkou Contours clubu. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli vůbec nějaký fitness zvládnu, protože jsem se hodně dlouho necvičila, zlenivěla a vůbec se mi do toho nechtělo. Ale zvítězila zvědavost a také ta skutečnost, že se jedná o dámské fitko.

Když jsem konečně sebrala odvahu a vstoupila, zjistila jsem, že sem nechodí jen krásné mladé slečny, které chtějí být ještě krásnější. To, že členky jsou ze všech věkových a hlavně váhových kategorií, je jedním z prvních pozitiv, které jsem zaznamenala. Takže mindráky šly stranou a nastoupil trénink.

Díky trenérkám jsem si našla svou cestu, kterou jsem začala pomalu zdolávat svou lenost a kila. Chodím v době, kdy mají tyto dvě trenérky většinou službu a musím je velice pochválit. Jejich přátelský a vstřícný přístup k členkám klubu vytváří příjemnou atmosféru, ve které se já, a jak mohu pozorovat, i většina přítomných cítí dobře. Ono opravdu platí, že s úsměvem jde všechno líp. A když se budeme brát smrtelně vážně, tak to s námi bude vážné, což u snahy vypadat líp platí dvojnásob.

Výsledky cvičení

 na začátkupo 3,5 měsíce
Hmotnost85 kg76,7 kg
Ruce34 cm30,5 cm
Hrudník119 cm107 cm
Pas98 cm86 cm
Boky109 cm98 cm
Stehna57 cm52 cm
Lýtka40 cm39 cm
BMI31,227,92
Velikost42/4442

U mě se výsledky dostavily, po mnoha letech jsem si mohla na dovolené vzít na sebe dvojdílné plavky! Není to sice ještě tak, jak bych si to představovala, ale pracuji na tom. Už jenom ta skutečnost, že jsem v Contours vytrvala, svědčí o tom, že se mi tam líbí. A za toto svoje nadšení chci všem děvčatům - trenérkám - moc poděkovat. Přeji mnoho spokojených a dobře naladěných klientek.


A kde Contours fitness najdete?

Contours Fitness Cluby jsou v celé ČR V Praze, Ostravě, Brně, Zlíně, Českých Budějovicích i v Opavě - podívat se na všechny pobočky.

Pokud vás ještě něco zajímá nebo potřebujete poradit, budeme rádi,
když se obrátíte přímo na nás: info@fitnesszeny.cz

Další články